Теоретичні основи кислотності ґрунтів України, якими аграрії добре володіють, дякуючи досягненням вітчизняної і закордонної науки, сьогодні ними і ігноруються, про що свідчить низька урожайність ряду культур, в порівнянні з іншими європейськими країнами.
Сьогодні в нашій державі потенціал урожайності озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику, сої та інших с.-г. культур обмежується не тільки погодно – кліматичними факторами, а ще й двома факторами – надмірною кислотністю (актуальна чи гідролітична) та ущільненням ґрунту на глибині від 30 до 60 см.
В структурі собівартості вирощування основних с.-г. культур мінеральні добрива сьогодні займають від 15 до 40 % в залежності від культури. Але в зв’язку з надмірною кислотністю (надмірною концентрацією іонів водню і алюмінію) засвоєння важливих для життєдіяльності рослин елементів живлення зменшується на 30 – 50 %. Це означає, що всі інвестиції в мінеральне живлення не ефективне, або ефективне тільки на 50 – 70 %. Величезні кошти, вкладені агровиробниками в фосфор, калій, магній, бор і навіть азот, не дають очікуваного економічного ефекту.
Крім цього, з’явилися резистентні до відомих фунгіцидів і гербіцидів популяції хвороб і бур’янів, які добре себе почувають в кислому середовищі.
Невеличкі відхилення показника кислотності від норми мають суттєвий вплив на процеси, що відбуваються у ґрунті та в рослині, а від цього залежить формування врожаю.
Представлений практичний досвід на значних площах, в різних грунтово – кліматичних зонах України системний підхід до управління кислотністю ґрунтів в умовах значного дефіциту дефекатів, вапнякової муки та інших важливих меліорантів.
Наведена інформація про розміщення в сівозміні сидеральних культур, застосування мінеральних добрив, які не підвищують ґрунтову кислотність, робота з рослинними рештками та ін.
До ваших послуг – агроконсультант Олексій Сергієнко і команда ArtFieldS.
Дізнайтесь про наші послуги та про нас на нашому сайті. А також перегляньте нові актуальні відео на нашому YouTube-каналі!