

Майстер-клас: Технологія високих та рекордних врожаїв озимого ріпаку


Правильний технологічний підхід дуже важливий для вирощування високих і стабільних урожаїв ріпаку. Особливе значення має дотримання сівозміни, особливо в умовах жорсткого хімічного пресу на неї, застосування сумнівних продуктів для захисту посівів від шкідливих організмів. Нехтування цим призводить до значного зниження врожайності культури.
Важливо приділяти особливу увагу точному висіву даної культури та заходам, які пов’язані з обробітком грунту. Також велике значення має підбір гібридів, строки та норми мінерального живлення, внесення мікроелементів, профілактичний захист посівів від шкідників.
До складових, які сприяють підвищенню валових зборів ріпаку в Україні, можна віднести такі фактори:
- Сучасні високоврожайні та пластичні гібриди;
- Дотримання сівозміни;
- Якісний передпосівний обробіток ґрунту;
- Сприятливі умови для сівби ріпаку, особливо управління рослинними рештками попередника;
- Оптимальна густота рослин та спосіб сівби;
- Інтегрована система захисту від шкідливих організмів;
- Оптимальне забезпечення елементами живлення і мікроелементами;
- Управління запиленням ріпаку бджолами;
- Застосування десикації для збереження урожаю;
- Своєчасне збирання врожаю ріпаку.
Грунтово – кліматичні регіони для вирощування ріпаку в Україні надзвичайно різноманітні, що суттєво впливає на ріст, розвиток рослин і формування максимальної продуктивності. Насамперед необхідно враховувати характеристики сучасних гібридів, їх відношення до температури в зимовий період, кислотністю ґрунту, реакцію гібридів на ущільнення. І не потрібно нехтувати сучасними технологічними рішеннями.
Доступ до самих новітніх технологій вирощування ріпаку на великих площах, не тільки України, а і країн Європейського Союзу. Особиста участь в отриманні урожайності ріпаку від 4,5 до 6 т/га, стане дорожньою картою до технології високих урожаїв ріпаку в різних ґрунтово – кліматичних умовах України.