Майстер-клас: Захист рослин. Нові виклики.

Подати заявку

Над чим сьогодні замислюється аграрій? Багато хто наголошує і розповідає, що це можуть бути несприятливі умови, розповсюдження хвороб або шкідників, падіння врожайності, тощо. Але мало хто звертає увагу, що у зв’язку зі зміною клімату, порушенням сівозмін, відсутністю професійних знань, світ чекають нові виклики – віруси, бактеріози, нові види хвороб і шкідників, резистентні форми бур’янів та інше.

Але є загроза, яка очікується аграрним сектором України вже не за горами. Про яку мало хто говорить або не говорить взагалі. Це діабротика (мал. 1). До неї поступово звикають, як звикли до короладського жука, який багато років потому був карантинним об’єктом. Але чи готові ми захистити посіви кукурудзи без досвіду боротьби з цим небезпечним шкідником?

Чи готові аграрії до ще страшнішого виклику – вірусу бактеріального в’янення кукурудзи (вілту Стюарта (мал. 2))?

При виявленні в посівах кукурудзи вілту Стюарта (карантинний об’єкт) забороняється її експорт (Китай та інші країни), що ставить під загрозу не тільки експортний потенціал України, а і економіку всієї країни.

Які ще виклики чекають в агроценозах: озимої пшениці, ріпаку, соняшнику, сої?

Всі ці виклики потребують не тільки швидких та ефективних рішень, але і інноваційних та раціональних підходів.

Хто попереджений – той озброєний. Фахові практичні рекомендації по моніторингу небезпечних об’єктів в агроценозах України збережуть на чисельних площах урожайність с.-г. культур, допоможуть попередити чисельні фінансові витрати.